22 Nisan 2019 Pazartesi

Seksenler - zengin dolandırıcı Servet yakalandı mı?

Seksenler dizisinde Birol Güven'in oynadığı zengin dolandırıcı Servet karakteri, diziyi seyredenler için en gizemli kalan karakter oldu. Servet, mahalleye gelip insanları bir güzel kandırdı. Mahalleli aldıkları hisse senetleri ile zengin olacaklarını sanıyordu. Oysa Servet, insanların gözünü nasıl boyacağını bilen bir dolandırıcıydı. Hiçbir para etmeyen kağıtları sattı. Servet'ten şüphelenen tek isim ise komiser Rıza'ydı. Ve Servet'in bir dolandırıcı olduğunu ortaya çıkardı.

Dizideki gizem de burada kaldı maalesef. Çünkü Servet, Seksenler dizisinin 193. bölümünde son kez gözüküyor. Servet, paraları alıp tam gidecekken Rıza karakola gelen faksla onun sabıkalı bir dolandırıcı olduğunu anlıyor. Ama Rıza karakoldan çıkmadan önce Servet tam otomobil ile gidecekken 193. bölüm bitiyor.

Seksenler'in 194. bölümü ise bambaşka bir konu ile başlıyor. Normalde dolandırıcı Servet'in otomobiliyle gittiği andan başlaması lazımdı. Ama başlamadı. Tabii ki, insanlar Servet'in yakalanıp yakalanamadığını, komiser Rıza'nın insanları uyarıp uyaramadığını merak ediyor.

DOLANDIRICI SERVET'E NE OLDU?

Aslında özellikle 360 TV'de Seksenler dizisini izleyenler için kopukluk daha da belirgin. Çünkü dizi her gün ekrana geliyor.

Asıl konu şöyle: Seksenler TRT'de yayınlanırken 193. bölüm ile sezon arasına girmişti. 194. bölüm ile yeni sezon başlamıştı. Sezon arasında geçen zamanda senaryoda kopukluk oldu. Ortada bariz bir senaryo hatası var. Ama gelecek bölümlerde Servet'in akıbeti hakkında birkaç küçük söz ediliyor. Anlaşıldığı kadarıyla Servet paraları alıp kaçıyor. Rıza komiser adamı yakalayamıyor. Böylece tüm mahalleli dolandırılmış oluyor. Paralar da hiç geri dönmüyor. Ancak bunları birkaç replikten öğrenebiliyoruz. Mesela pastaneci Sami kaptırdığı paradan dert yanıyor. Ama sadece bir replikte söz ediyor. O yüzden tam olarak neler yaşandığını bilemiyoruz.

İlgili yazı:
Seksenler dizisinde Funda kimdir?

Seksenler - 193. bölümSeksenler - 194. bölüm3 yorum:

  1. 193 ve 194 bölüm bağlantısı ne anlamsız bi durum yaa gıcık oldum tıpkı sinir edici yeni niyazinin diziye girmesi gibi

    YanıtlaSil
  2. Ne saçma bir şey salak gibi merak edip seyrediyoruz tam manalı kopuk olmadan çeksenize

    YanıtlaSil
  3. Na kadar saçma nasıl kacıyo senarist sacmalamış

    YanıtlaSil

Yorumlarınız editör onayından sonra gösterilecektir.