21 Mart 2019 Perşembe

Erkenci Kuş - 35. bölüm köpek barınağı nerede?


Erkenci Kuş dizisinin 35. bölümün Sanem ile Can, köpek barınağına gidip yuva bekleyen köpeklerle zaman geçirdi. Can bol bol Sanem ile köpeklerin fotoğraflarını çekti. Peki bu köpek barınağı nerede? Siz de köpek sahiplenebilir misiniz? Bu yazımızda bu konulara değineceğiz.

Erkenci Kuş dizisinin 35. bölümünün bir kısmı Ataşehir'de bulunan Kadıköy Belediyesi Hayvan Barınağı'nda çekildi. Barınağın resmi adı Kadıköy Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü Geçici Hayvan Bakımevi olarak geçiyor. Bu barınak köpeklerin ağırlıkta olduğu bir barınak.

  • Kadıköy Belediyesi Hayvan Bakımevi'nden kimsesiz hayvanları sahiplenebilirsiniz...
  • Köpek sahiplenmek hemen anında gerçekleşmiyor. Köpek besleme koşullarını yerine getirip getiremeyeceğinize dair bir inceleme yapılıyor.
  • Hayvan sahiplenecek durumunuz olmayıp da hayvan sevgisi taşıyan biriyseniz de size ihtiyaçları var. Gönüllüler, boş zamanlarında gelip hayvanlarla zaman geçirerek küçük dostlarımızın sosyalleşmelerine yardımcı olabiliyor.
  • Bunun dışında fiziksel ihtiyaçlar da var tabii ki... Bunun için öncelikle barınaktaki yetkililerle görüşmeniz sağlıklı olacaktır. Başta mama olmak üzere eksikleri konuşup satın alıp bağışlayabilirsiniz. İsterseniz barınağa makbuz karşılığı nakdi yardımda da bulunabilirsiniz. Eski gazeteler, barınma ünitelerinde hijyen ve yalıtım amaçlı kullanılıyor. İhtiyaç fazlası olanlar da geri dönüşüm merkezlerine verilip gelir sağlanıyor.
  • Barınak gelir sağlamak için kermeslere katılıyor. Bu kermesler de görev alabilirsiniz.
Kısaca hem maddi hem de manevi birçok yardımda bulunabilirsiniz.

Çalışma saatleri:

09.00 - 12.00 / 13.00 - 15.00

Telefon:

(0216) 499 83 90
(0216) 415 67 61

Aşağıdaki iki videoda Ataşehir'deki Kadıköy Belediyesi köpek barınağındaki ortamı ve oradaki veteriner ile gönüllülerin verdikleri bilgileri izleyebilirsiniz. 2 videoyu da izlemenizi öneririz. Videoların altında da adres bilgileri yer alıyor.

Birinci videoİkinci videoAdres bilgileri

Turgut Özal Bulvarı, TEM Otoyolu Sonu, Ataşehir, Kadıköy / İstanbul

HaritaSanem'in köpek barınağı hatırası0 yorum:

Yorum Gönder

Yorumlarınız editör onayından sonra gösterilecektir.