22 Şubat 2019 Cuma

Çarpışma - Cansız kimdir, gerçek adı nedir?

Çarpışma dizisinde adı belli, kendi belirsiz bir karakter olan Cansız son bölümlerin en çok adı geçen ismiydi. Ve Cansız'ın kim olduğunu öğrendik. Daha doğrusu büyük oranda öğrendik. Hala yüzünü görebilmiş değiliz. Cansız, Kadir Adalı'nın babası çıktı! Kadir, değil babasının kim olduğunu, yaşadığını bile bilmiyordu. Kadir polis oldu, suçluların peşine düştü. Cansız ise büyük bir suç örgütünü yönetiyor. Hatta terör eylemleri planlıyor. Kadir'in eşi ve kızının öldüğü patlamanın da planlayıcısı Cansız çıktı.

Aslında Çarpışma dizisinde Cansız'ın Kadir babası olduğuna dair açık ipuçları vardı.

İlk olarak Adem, Kadir'in başına silahı dayayınca müdür Haydar ortaya çıktı ve Adem'i yaralayıp, Kadir'i kurtardı. Adem, hastaneye kaldırılınca narkoz kafayla Kadir'in eşinin ve kızının öldüğü patlamanın arkasında Cansız'ın olduğunu ima etti.

Bir başka sahnede da Çarpışma'nın kötü adamı Veli, Kadir'in babasını "Kadir'in babasının öyle bir işte parmağı var ki; Kadir bunu öğrenirse onu öldürür. Çünkü o Kadir'in tüm acılarının sorumlusu... Kadir'e babasını verdiğin an, Kadir bir katil olacak. Bir baba katili..." sözleriyle anlatıyor. Buradan da Kadir'in babasının eşi ve kızının ölümüyle bir ilgisi olduğunu anlamanı çıkarmak zor değil.Veli, Cansız'ın hikayesini anlatmayı çok seviyor. Cansız'ın adının nereden geldiğini şöyle anlatıyor: "Lakabı, ölü doğmasından geliyor. Cansız doğduğunda hiç ağlamamış. Gözleri de kapalı. Nefes yok, kalp atmıyor. Yani yaşadığına dair hiçbir emare yok. Hal böyle olunca, babası alıyor çocuğu, mezarlığa gidiyor. Mezar kazılıyor, bebeği mezara indiriyorlar. Tam üstüne toprak dökecekken bebek birden ağlamaya başlıyor. Baba panik, hemen kaçıyor. Cansız'ı mezarından annesi almış. Bana bu hikayeyi anlattıktan sonra demişti ki; 'Ben cehennemi gördüm de geldim'"Cansız'ı hangi oyuncunun canlandırdığını şu an bilmiyoruz. Ama belli olunca yine bu sayfada yazımızı güncelleyip en doğru bilgileri aktarmaya çalışacağız.

0 yorum:

Yorum Gönder

Yorumlarınız editör onayından sonra gösterilecektir.