6 Temmuz 2017 Perşembe

Aşk Sana Benzer nerede çekildi / filmdeki ev nerede?

Aşk Sana Benzer filmi 2015 yılında vizyona girmiş ve sinemada 1 milyon 406 bin kişi tarafından izlenmişti.

Burak Özçivit ve Fahriye Evcen'in başrollerini paylaştığı Aşk Sana Benzer filminde küçük bir kasabada yaşayan Ali ile kasabaya gelen Deniz'in aşk hikayesini anlatıyor anlatılıyor.

Aşk Sana Benzer filmi Muğla'nın Milas ilçesine bağlı Kıyıkışlacık köyünde çekildi. Yine filmdeki ev ise Alagün koyunda yer alıyor.

Kıyıkışlacık köyünde neler yapabilirsiniz?

- Köyde, Aşk Sana Benzer filminde olduğu gibi deniz ve güneşin keyfini çıkarabilirsiniz.

- Kıyıkışlacık'ta denize girme ve plajda güneşlenme aktiviteleri için Zeytinlikuyu Plajı'nı tercih edebilirsiniz.

- Kıyıkışlacık'ın hemen yakınında İasos Antik Kenti yer almaktadır. İasos'un kurulduğu yer önceleri bir adayken zamanla adanın denizle birleşmesi sonucunda yarımada haline dönüşmüştür.

- İasos'ta büyük surlar, mezarlar, su kemerleri bulunmaktadır. Balık pazarı ise sur dışında yer almaktadır.

Kıyıkışlacık köyü nerede? Haritada görebilirsiniz.Kıyıkışlacık köyüne nasıl gidilir?

Milas merkez esas ulaşım noktası. Buradan dolmuş bulabilirsiniz. Ayrıca Kıyıkışlacık köyü Bodrum Havaalanı’na yakın. Uçaktan inip taksiye binerseniz 20 dakika köye gelebilirsiniz. Ancak dolmuş tercih edenler Milas Merkeze oradan da Kıyıkışlacık dolmuşlarına binebilir.

DOLUNAY DİZİSİ NEREDE ÇEKİLİYOR? FERİT'İN EVİ NEREDE? - TIKLAYINAşk Sana Benzer filminin Burak Özçivit ile Fahriye Evcen için özel bir anlamı da var. İkili, bu film çekimleri sırasında tanışıp aşk yaşamaya başlamıştı. İkili, 2016 yazında da evlendi.

Aşk Sana Benzer filmi gişede başarılı olsa da beğenide aynı başarıyı elde edemedi. Sinema sitesi imdb'ye baktığımızda film için 2 bin 322 kişi oy kullanmış ve ortalam puanı 10 üzerinden 3.8 olmuş.

Kıyıkışlacık için yorumlar...

Kıyıkışlacık köyü için Ekşisözlük'te yapılan bir yorum şöyle:

Sakindir, huzurludur, sessizdir… Ulaşımı zahmetlidir, zor ulaşırsın ama oradayken başka bir yerlere gitmek fikri de düşmez aklına. Sakinlik seni de sarıp sarmalar, yumuşatır, dinlendirir.

Eskiden daha da başkaydı. Daha sakindi. Milas’ın yerlileri dışında pek bilinmezdi. Zamanla yavaş yavaş kulaktan kulağa geçer oldu adı. Şimdi ise bırakın Türkiye’yi, yabancıların bile dikkatini çekmiş durumda. Geçen yıl çoğunluğu İngilizler’e ait olan devremülklerin inşaatı bitmişti. Bu yıl ise bizim kuytu sitenin yanında uzanan yemyeşil alanın yabancı menşeli bir oteller zincirine satıldığını duydum, üzüldüm. Her gittiğimde farklılaştığını görmek, temeli yeni atılan binaları fark etmek, iş kamyonlarının yollarda karşıma daha çok çıkıyor olması canımı sıkmıyor değil. Öteki memleketim ve çocukluğumun bir diğer adı olan Bodrum’un geldiği durumu hatırlatıyor ister istemez bana bu gidişat, hüzünleniyorum.
0 yorum:

Yorum Gönder

Yorumlarınız editör onayından sonra gösterilecektir.