9 Mayıs 2017 Salı

Puhu TV - Fi dizisi izle (Hollanda ve Avusturya)Puhu TV, filmlerin ve hem eski hem yeni dizilerin yer aldığı bir platform. Ancak en büyük atılımı Fi dizisi ile yaptı.

Fi, çok satanlar listesinde yer alan Fi, Çi, Pi kitap serisinden uyarlanan bir dizi... Serenay Sarıkaya, Ozan Güven, Mehmet Günsür, Berrak Tüzünataç ve Büşra Develi'nin başrollerinde olduğu Fi dizisi, Türkiye dışından izlenemiyor.

Bunun nedeni reklamlar... İnternetten yayın yapan dizilerin normal TV yayınlarında olduğu gibi iki türlü gelir imkanı var. Reklam veya kullanıcılardan alacakları ödeme... Blu TV'den yayınlanan Masum dizisi, ödeme seçeneğini seçti. Yani diziyi izlemek isteyenler bir ödeme yapıyor, böylece diziyi izleyebiliyor.

Fi dizisi ise reklamlardan gelir elde etmeyi amaçlıyor. Puhu TV, Vodafone Red ile ana sponsorluk anlaşması imzaladı. Ayrıca, Samsung ile de ürün yerleştirme anlaşmasına varıldı. Çünkü sık sık dizinin içinde Samsung ürünlerini görüyoruz. Ayrıca, yine izlemek zorunda olduğunuz reklamlar çıkıyor.

Tabii ki bu reklamların hepsi Türkçe ve Türkiye'deki tüketiciye yönelik oluyor. Reklam satış bedelleri de Türkiye'deki reklam bedelleri üzerinden oluyor. Türkiye'deki reklam bedelleri Avrupa, ABD, Avustralya gibi ülkelere göre çok düşük. Gelecekte Fi'nin yayın hakları için yurt dışındaki bir yayıncıyla anlaşırlarsa bir değeri kalmıyor, çünkü herkes izlemiş oluyor.

Ayrıca bant genişliği durumu var. Puhu TV'de izlediğiniz her videonun siteye bir maliyeti var.

Kısaca, Fi'yi yurt dışından izleyenler siteye para kazandırmıyor. Gelecekte olası gelirlerin önüne geçiyor. Üzerine internet sitesi için maliyeti oluyor.

Puhu TV, bunun için tüm önlemleri aldı. VPN ile girmek de siteyi kandırmaya yetmiyor, VPN ile de Fi dizisi yurt dışından izlenemiyor.

Puhu.tv0 yorum:

Yorum Gönder

Yorumlarınız editör onayından sonra gösterilecektir.