3 Kasım 2016 Perşembe

Poyraz Karayel huzurevi tiradı (Ne yazık ki elimizde hiç insanlık kalmadı)

Poyraz Karayel dizisinde 66. bölümünde Poyraz'ın huzurevindeki tiradı...
Poyraz Karayel:
"Sevgili yaşlı kardeşlerim. Dinleyin beni. Hepimiz ölümü bekliyoruz. Ben bizzat öldüğümden biliyorum, korkulacak bir şey değil. Mesela benim ölümüm, benim için büyük ama insanlık için küçük bir olaydı. İnsanlık için küçüktü. Bu insanlık nerde, bu insanlık nerde?

Yaşlı amca: "Ah evladım insanlık mı kaldı?"

Poyraz Karayel: "İşte bey amca haklı. Elimizde kalan son insanlığı da bakkal Fuat efendi veresiye defterine yazmak suretiyle emekli Türkçe öğretmeni Nebahat hanıma satmış bulunduğundan ne yazık ki elimizde hiç insanlık kalmadı, hepsi bitti. Son kullanma tarihi geçmiş, bozuk olan insanlığı... Hepimiz sevdik. Eşimiz, dostumuz, evladımız oldu. Yemedik yedirdik, uyumadık uyuttuk, aç kaldık aç doyurduk, Ama bu nankör insanlık hepimizi sırtından bıçakladı. Hepimiz sırtımızdan bıçakladı. Sevgili yaşlı kardeşlerim, sizlerin de şahit olduğunuz gibi insanlık çok feci ölmüş durumdadır"

Yaşlı amca: "Bu insanlığın gözü çıksın"

Poyraz Karayel: "Çıksın. Bu insanlığa lanet olsun amcacım. Gözü çıksın, yerin dibine baksın bu insanlık. Nihayet insanlık da öldü. Haber aldığımıza göre uzun zamandır amansız bir hastalıkla pençeleşen insanlık dün hayata gözlerini yummuştur. Evet insanlık artık aramızda yok. İnsanlık artık aramızda dolaşmasa bile hatırası gönüllerde yaşayacak. Ve çocuklarımız bir zamanlar insanlığın olduğunu ve bizim gibi nefes aldığını, ızdırap çektiğini öğrenecekler. İnsanlığın güzel ve çekingen yüzünü ben de görür gibi oluyorum. Evet sevgili yaşlı kardeşlerim sakın umudunuzu kaybetmeyin, insanlıktan payını alamayanlar için o zaten büyülüydü, bu kadar uzun yaşamasına şaşılıyordu. Hepimizin başı sağ olsun, insanlığın yeri hiçbir zaman doldurulamayacak"


Poyraz Karayel'in 66. bölümünde Bahri, Poyraz'ın Ayşegül'ün kaldığı eve yerleştiğini öğreniyor. Bahri, Ayşegül'ün tehlikede olup olmadığını öğrenmek istiyor. Bu arada Poyraz'ın ölmediğini bilmeyen kalmıyor. Bahri tüm ev ahalisini toplayıp gerçeği açıklıyor. Tabii herkes büyük şokta. Sadrettin ve Songül dışında herkes seviniyor. Hatta albay, sevinçten Bahri'ye sarılıyor.

0 yorum:

Yorum Gönder

Yorumlarınız editör onayından sonra gösterilecektir.