4 Kasım 2016 Cuma

Eypio kimdir, hayat hikayesi, gerçek adı, hangi okuldan mezun oldu?

Eypio, Burak King ile birlikte düet yaptığı Günah Benim şarkısıyla büyük bir çıkış yaptı. Günah Benim, Youtube'da 200 milyon kez dinlendi ve bu sayı artmaya devam ediyor. Eypio hala televizyon ve gazetelerde sık sık yer almıyor. Eypio'nun hayat hikayesi, gerçek adı nedir, ne zaman, nerede doğdu? İşte Eypio'nun anlattıkları...
Eypio -gerçek adıyla Abdurrahim Akça- 1983 yılında Konya'da doğdu.

Ve sonrasını kendisi anlatıyor: "Afgan Türkmeni bir ailenin çocuğum ben. 1980'de gelmişler, Konya'ya yerleşiyorlar, sonra Zeytinburnu'na yerleşiyorlar. Liseden atıldıktan sonra yurt dışına gittim. 5-6 sene Hollanda'da yaşadım. Müzik çalışmaları 2003-2004 gibi Hollanda'da başladı. Epey ülke gezdim o dönem. Sonra 8-9 ay kadar Afganistan'da yaşadım. Yarı profesyonel şekilde müzikle ilgilendim. Ama çıkardığım ilk profesyonel iş Günah Benim oldu. İnsanların seveceğini bekliyorduk. Ama 70 milyon izlenme (şimdi 150 milyon) olacak deselerdi... Belki 10 milyon olur, 15 milyon olur diye düşünmüştük"

"Bizim rap piyasasında hep başkası gibi, hep Avrupai, Batılı olmaya çalışıyorlar. Kaçırdıkları bir yer var -hepsi için geçerli değil tabii bu- onlar da bizim gibi olmaya çalışıyor. Son dönemde Avrupa'da Amerika'da Balkanlar'dan Anadolu'dan kullandıkları sample'lar, müzikler var. Ne kadar kendine gelirsen kendi içinden, bulunduğun noktadan bir şeyler yaparsan insanlardaki reaksiyon daha farklı oluyor"

0 yorum:

Yorum Gönder

Yorumlarınız editör onayından sonra gösterilecektir.