11 Kasım 2016 Cuma

Burak King kimdir, vikipedi, biyografi, gerçek adı, kaç yaşında?


Burak King, Eypio ile çektiği Günah Benim şarkısıyla tanındı. Şarkıyı Youtube'da aldığı izlenme sayısı 200 milyonu geçti. Burak King ile Eypio hala geniş kitleler tarafından bilinmiyor. Çünkü çok fazla televizyon ve gazetelerde yer almıyorlar.

BURAK KING KİMDİR?

Burak King'in gerçek adı Burak Canatan... 1992 yılında Hollanda'da dünyaya geldi. 15 yaşında ailesi Türkiye'ye kesin dönüş kararı aldı. Önce Balıkesir'e daha sonra İstanbul'da taşındılar. Zeytinburnu'nda Eypio ile tanıştı. Şu sıra müziğin yanı sıra Kütahya Dumlupınar Üniversitesi'nde beden eğitimi öğretmenliği okuyor.

Burak King, Hollanda'dan Türkiye'ye taşınma sürecini "Çok zor oldu. Yazları gurbetçi olarak geliyorduk ve bize çok güzel davranılıyordu. Her şey güllük gülistanlık... Deniz kum Euro... Ama burada yaşamaya başladığım zaman işin rengi değişti. Türkiye'nin hiç göründüğü gibi bir yüzü olmadığını gördüm. Zengin mahallenin arka sokakları gibi... Alışmak için çok uğraştım. Bir süre bu sistemi kabul etmeyip toplumdan kendimi dışladım" diye anlatıyor.

KING LAKABI NEREDEN GELDİ?

Burak King, Hollanda'da çocukluğundan beri rap müzikle uğraşıyor. King lakabını da yarışmalarda sürekli birincilik elde ettiği için kazanmış: "Doğaçlama yarışmalar yapardık, onlarda da hep kazandığım için King ismi verildi. Sarayın kralı değiliz. Sokağın kralı olarak adlandırıldım"

MÜZİKTEN PARA KAZANABİLDİ Mİ?

Klibi 150 milyon izlenen bir kişi, konserler veren bir kişi ne kadar para kazanıyor. Pek de iç açıcı şeyler anlatmıyor: "Hala belimizi doğrultmuş değiliz. Müzikten de çok bir şey kazanmıyoruz. Kazanmayı isterim. Çünkü hem okuyup hem müzik yapmak gerçekten olmuyor. Geçenlerde final haftasına üç konser denk geldi. Odaklanamıyorum. Bir karede iki şeyin fotoğrafını çekmek gibi... İkisini de kaybetmekten korkuyorum"

Eypio da yaşadıklarını "Eskiden tavuk döner yerken, şimdi et döner yiyoruz. Hayatımızdaki tek değişiklik bu" diye konuşmuştu.

EYPİO'NUN HAYAT HİKAYESİNİ ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN

0 yorum:

Yorum Gönder

Yorumlarınız editör onayından sonra gösterilecektir.