4 Ekim 2016 Salı

Tombili kedi heykeli nerede, nasıl gidilir, harita

Tombili isimli kedinin ölümünden sonra anısına Ziverbey'de bir heykel dikildi. Aşağıdaki haritada heykelin bulunduğu yeri görebilirsiniz.Kedi Tombili, Kadıköy'de yaşayan toplu bir sokak kedisiydi. İnternette yayılan bir fotoğrafı sayesinde ünlü oldu. Sadece Türkiye'de değil, dünyada da...


Tombili ölünce Kadıköy Belediyesi, Tombili için bir heykel ünlü olduğu pozunu esas alarak bir heykel hazırlanmasına karar verdi. Heykeltıraş Seval Şahin'in gönüllü çalışmasıyla, Tombili'nin ünlü olmasına yol açan pozu verdiği yerde bir heykeli açıldı. Heykel, Ziverbey'de Güleç Çıkmazı'nda bulunuyor.

Videoda heykelin açılış töreninden görüntüler ve röportajlar bulabilirsiniz."Gördüğünüz konumda Tombili kedimiz yaşıyordu. 1 Ağustos tarihinde kaybettik. Bu kayıptan sonra mahalle sakinleri internet üzerinden, sosyal medyadan bir kampanya başlattı. 'Biz Tombili'nin heykelini görmek istiyoruz' dediler. Çok kısa sürede 17 bin imza toplandı. Bu imzalar sonucunda yerel yönetim olarak heykelin buraya yapılmasına karar verildi"

EĞLENCELİ HAYVAN VİDEOLARI İÇİN TIKLAYIN