11 Ekim 2016 Salı

Poyraz Karayel gerçekten öldü mü? (Ayrıntılı inceleme)

Poyraz Karayel gerçekten öldü mü? Fragmanları inceleyerek bu sorunun cevabını bulmaya çalışacağız. Öncelikle en büyük ipucunu verebilecek aşağıdaki videoyu izlemenizi tavsiye ediyoruz.En büyük merak unsuru Poyraz Karayel'in 22 Eylül'de yayınlanan fragmanında ortaya çıkıyor. Ayşegül uyurken bir kişi cama tıklıyor ve Ayşegül gelen kişiyi görünce gülümsüyor.

Tabii tıklayan kişinin yüzünü göremediğimiz için o kişinin Poyraz olup olmadığı merak ediliyor. En azından böyle bir şüphe doğuyor.

Ekran görüntüsü alıp baktığımızda da bir sonuca ulaşmak kolay değil. Tırnaklar uzun veya ojeli değil... Bilek bir erkeğin olabileceği kadar kalın. Buna karşın ne evde ne de kolun üzerinde kıl var. Tabii ki kıllar tıraşlanarak kesilmiş olabilir.

Aynadan yansımasına baktığımız kişinin büyük ihtimal bir erkek gömleği giydiğini görüyoruz. Bu kişi Ayşegül'ün yeni sevgilisi Çınar da olabilir. Diğer fragmanlara baktığımızda Çınar da sık sık gömlek giyen bir karakter.

Şunu da not edelim. Poyraz Karayel'i canlandıran İlker Kaleli'nin fotoğraflarına baktığımız zaman Kaleli'nin, fragmanda gördüğümüz kişinin geniş/kalın bir bileği yok.


Poyraz Karayel'le ilgili bir de zaman bilgi var. Poyraz Karayel'in yeni sezonun başlamasından bir gün önce yayınlanan fragmanda Zülfikar, Meltem'e "Poyraz öleli 2 yıl oldu" diyor. Daha sonradaki bir sahnede Ayşegül "Poyraz'ın ölümünden tam 11 ay 8 gün 3 saat 39 saniye sonra..." diyor. Aslında bir zaman hatası varmış gibi gözükse de mantıklı bir açıklaması var. Büyük ihtimal yeni sezonun ilk bölümünde yaklaşık 1 yıllık bir süreçte yaşananları izleyeceğiz.Gelelim bir başka ipucuna... Bu kez fragmana değil, Kanal D'nin internet sitesine bakıyoruz. Sitenin Poyraz Karayel sayfasında yeni bir bant fotoğraf koyulmuş. Ve bu fotoğraf içinde Poyraz Karayel yok. Ayrıca, eskiden sayfada 'oyuncular' sekmesi vardı. Oyuncular listesinin bir numarası da Poyraz'dı. Ancak 'oyuncucular' sekmesi tamamen kaldırılmış, hiç yok.


Genel olarak hayranların dizi hakkında yorumlara baktığımızda Poyraz'ın öldüğüne inanmayanların sayısı oldukça fazla... Birçok kişi de diziye ismini veren karakterin öldürülmesini saçma buluyor. Hatta Poyraz'ın öldüğü kesinleşirse diziyi izlemeyi bırakacağını söyleyenler de var.

0 yorum:

Yorum Gönder

Yorumlarınız editör onayından sonra gösterilecektir.