4 Ekim 2016 Salı

Google Türkiye ofisi video

Google Türkiye ofisi, Maslak'taki Tekfen Tower'da bulunuyor. Aşağıdaki videoda Google Türkiye ofisinin içini ve dekorasyonunu izleyebilirsinizWebrazzi girişim ofisleri ekibi, Google Türkiye'nin ofisini ziyaret etti. Webrazzi ekibi genellikle ev sahibi ile birlikte dolaşırdı ama bu kez farklı oldu ve tek başlarına dolaştılar.

Google ofisini gezisi büyük toplantı odasından başlattılar:

Her isteyenin -muhtemelen misafirlerin de- açıp her istediğini alabileceği mini bir buz dolabı var. Kafeteryasına doğru gidiyoruz şu anda. Burada sabah-öğle-akşam 3 öğün yemek çıkıyor. Ayrıca atıştırılabilecek şeyler var. Yemek yenmediği zamanlarda da ufak toplantılar yapılıyor. Burası ekibin sosyal alanı... Diğer alanda da televizyon izleyebiliyor play-station oynuyorlar. Bir tane de DJ ekipmanı var. Uzun alan çalışanların bölümleri, farklı departmanlar için ayrılmış durumda. Eğlenceli ofis fikri aslında Google'ın ABD ofisinde gördüğü keyifli detaylarda gizli. Mesela burada bir bisiklet var. Bu bisiklet detay değil. Gerçekten insanlar kullanıyor. Şurada yine bir kaykay var, ofis için ulaşım araçlarından bir tanesi...

Ofiste şöyle bir detay da var. Her masa dolu değil, her masanın sahibi de yok. Bu boş masalarda yurt dışından gelenler rahatlıkla çalışabilsin diye özellikle boş bırakılmış.

Google ofisi olur da masaj odası olmaz mı? Randevu alınarak çalışanların masajlar yaptırdığı bir alan. Haftanın bir günü masaj günü... İsteyen kaydını yaptırıp masajını yaptırabiliyor"

GOOGLE TÜRKİYE ÇALIŞANLARI OFİS TASARIMINDA YER ALDI

Türkiye'de satış ve pazarlama olarak hizmet veriyoruz. Nisan (2015) ayında taşındık. İstediğimiz detayların olması için üç çalışanımız görevlendirildi. Onlar bu (iç mimar-tasarım) proje ekibiyle birlikte çalıştılar. Halıdan prandanın seçimine kadar... Mimar ve mühendis kadrosunun çiziminin dışında her ekip arkadaşımızın görüşleri alınarak bu ofis hayata geçirildi. Bizim de söz sahibi olduğumuz bir çalışma oldu. Burada 8-9 saatimizi geçiriyoruz. Ergonomik bir çalışma koşulu için masalar yükselebiliyor. Böylece isteyenler ayakta çalışabiliyor.