26 Ekim 2016 Çarşamba

Deniz Satar kimdir, sevgilisi var mı, kaç yaşında, hangi okuldan mezun?

Deniz Satar, televizyon ekranlarına çıkmasıyla hayran kitlesi edinmeye başladı. Televizyonlarda spor spikerliği yapan Deniz Satar, 1987 yılında İzmir'de dünyaya geldi.

2012 yılında Konya'da bulunan Selçuk Üniversitesi Gazetecilik bölümünden mezun oldu. Üniversitede öğrenim gördüğü süre zarfında TV8, Digiturk ve TRT'de staj yaptı.

Mezun olduktan sonra Fanatik gazetesinde editör olarak çalışmaya başladı. Fanatik'in internet sitesi bünyesinde kurulan Fanatik TV'de de spikerlik yaptı.

Daha sonra TRT Spor kanalında Spor Keyfi programını sunmaya başladı.

Peki sevgilisi var mı?

Deniz Satar, kendisi gibi spor gazetecisi olan Uğur Meleke ile birliktelik yaşıyor.

DENİZ SATAR'IN FOTOĞRAFLARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN

Deniz Satar, Milliyet gazetesine verdiği röportajda şunları anlatıyor.

Programa nasıl hazırlanıyorsunuz?

Deniz Satar: Bu işten önce trafiğe kalmamak için güne sabah 06.00’da başlayan insanları takdir ederdim. Ya da erken saatte spor yapanları... Ne zaman ki hafta sonu programından hafta içine geçtim, o takdir ettiklerim içine katıldım ben de. Güne 05.00’te başlayan bir insan oldum. Kuruma gelip editoryal hazırlıklar, saç - makyaj derken saat 08.00’i buluyor. Yayın süremiz 1.5 saat...

Bir kadının spor programı sunması ilginç olarak görülür. Bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Deniz Satar: Bence artık öyle görülmüyor. Ya da şahsen içinde olduğumdan bu olağan geliyor olabilir. Kendi neslim için rahatlıkla şunu söyleyebilirim ki; çalışan annelerimiz, anneannelerimizden fazla. Bu da kadının iş hayatına geç de olsa kademeli girişinin ispatı. Ve bu geç giriş, kadının iş bölümü alanında da keşfini geciktiriyor. Kadın spor spikerlerinden çok önce bu alanda, arka planda çalışan kadınlar vardı. Sadece ekran önüne geçişleri oldukça ses getiren cinsten oldu. Ve bu gürültülü geçiş, medyada çalışan kadın prototipini doğru biçimde temsil edemedi. Ekran yüzü olarak bu alanda boy gösteren kadınlar, kendini ispat etmeye, bilgi faşizmi yapanlarla mücadeleye, ofsaytın açıklamasını yapmaya mecbur hissettirildiler. Ötekileştirildiler. Algı da böyle devam ediyor sanırım. Yoksa çok ilginç bir durum olmamalı artık bu.

Neden spor programı sunmaya sıcak baktınız?

Deniz Satar: Çünkü hep içindeydim. Doğuştan beri. Gerek profesyonel sporculuk iştahı, gerek hayatın gösterdiği rota, gerek içimdeki tutku. Hep bu çemberin içindeydim. Ne zaman başladınız sorusunu yanıtlamam gerektiğinde bile ‘nereden anlatmaya başlamalı’ diye kayboluyorum kişisel tarihimde! Ortaokul ve lisede basketbolcu olmak için çabalamam mı, okul takımından Bornova Belediyespor Hentbol Takımı’na transfer olup, profesyonel hentbol hayatına girmem mi, üniversitede basketbol muhabirliği yapıp şehir şehir gezmem mi... Ne zaman başladı ben de tam olarak kestiremiyorum aslında.

0 yorum:

Yorum Gönder

Yorumlarınız editör onayından sonra gösterilecektir.