10 Ekim 2016 Pazartesi

Deichmann reklamındaki kadın kimdir, şarkı nedir? 2016

Deichmann, 2016 sonbahar-kış sezonu için reklam kampanyası başlattı. Deichmann reklamında oynayan kadının nedir? Reklamdaki şarkının orijinali nedir? sorularının cevabı yazımızdaDeichmann reklamında şarkıcı Simge Sağın oynuyor. Reklamda kullanılan şarkının orijinali de Simge'yi ünlü yapan Miş Miş şarkısı...

SİMGE SAĞIN KİMDİR?


Simge Sağın, 8 Ağustos 1981 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. 12 yaşında gitar çalmaya başladı. İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuarı Ses Eğitimi bölümünden mezun oldu.

Müzik kariyerine ilk olarak Zeynep Dizdar'ın yanında başladı. Daha sonra Gülşen, Yaşar ve Serdar Ortaç'ın vokalistliğini yaptı.

Büyük çıkışını ise Miş Miş şarkısıyla birlikte yaptı. 'Dans Mon Quartier' şarkısının Türkçe sözlü cover'ı olan şarkı şimdiye kadar Youtube'da 134 milyon kez dinlendi ve sayı artmaya devam ediyor.


Simge Sağın, Deichmann reklamındaki koreografiyi Hamza Haimami ile çalıştı. 3 gün boyunca günde 8 saat çalışan Simge, yaz aylarına gelen çalışmalar nedeniyle "Bu yaz henüz tatil yapmadım ama şikayetim yok" demişti.

Hamza Haimami daha önce Rihanna ve Justin Timberlake'in koreografilerini hazırlamıştı.