10 Ekim 2016 Pazartesi

CS:GO (Counter Strike) Türkiye'nin dünya şampiyonu olduğu oyunun tamamını izle #TWC2016

CS:GO'da büyük başarı... Türkiye milli takımı, Counter Strike'ın online oyunu olan CS:GO'nun Dünya Şampiyonası finalinde Arjantin'i yenip şampiyon oldu. Aşağıdaki videoda Türkiye'nin şampiyon olduğu final oyununun tamamını ve kupa törenini izleyebilirsiniz.Türk e-spor ekibi büyük bir başarıya imza attı. Çağatay 'DESPE' Sedef, Can 'XANTARES' Dörtkardeş, Buğra 'Calyx' Arkın, Engin 'MAJ3R' Kupeli ve Ahmet 'paz' Karahoca'dan oluşan Türkiye milli takımı, finalde Arjantin'i yenerek Dünya Şampiyonu oldu.

Sırbistan'ın başkenti Belgrad’da düzenlenen turnuvada şampiyon olan Türk milli takımı böyle 50 bin dolarlık ödülü de kazanmış oldu.

Yaşanan gecikmeler sebebi ile bo5 yerine bo3 formatında gerçekleşen final serisinin ilk maçı de_train haritasında oynandı. Maça oldukça enerjik başlayan Arjantin kısa sürede 11-0 gibi bir fark elde etti. Ancak milliler bu noktadan sonra toparlanarak üst üste kazandıkları raundlarla durumu 13-13 olarak eşitledi ve ilk haritayı 16-14 kazanmayı başardı.

Serinin ikinci maçı de_overpass haritasında oynandı. 2. maça da tutuk başlayan milli takımımız ilk maçta sergilediği geri dönüşü ikinci maçta gösteremedi. Arjantin de_overpass haritasını 16-5 kazanarak seriyi 1-1 eşitledi.

Serinin son maçı ise de_cbble’da oynandı. İlk iki maça kıyasla çok daha kontrollü bir oyun sergileyen millilerimiz son maçı 16-8 seriyi de 2-1 kazandı.

Türkiye'nin dışında sıralama ve takımların aldığı ödül miktarları ise şöyle sıralandı:

Arjantin: 25 bin dolar

Fransa: 10 bin dolar

Danimarka: 10 bin dolar

Tunus: 2 bin 500 yüz dolar

Kanada: 2 bin 500 yüz dolar

Singapur: 2 bin 500 yüz dolar

İsveç: 2 bin 500 yüz dolar