23 Eylül 2016 Cuma

Çoğunluk'un yönetmeninden: Rüzgarda Salınan NilüferYönetmen Seren Yüce'nin yeni filmi 'Rüzgarda Salınan Nilüfer' bu hafta vizyona girdi. Yüce'yi bir döneme damgasını vuran Çoğunluk filmiyle hatırlıyoruz. İşte yeni filmin fragmanı ile birlikte hafızamızı tazelemek için Çoğunluk'un fragmanı...
RÜZGARDA SALINAN NİLÜFER - Film özeti -- Evli olduğu Korhan ile sıradan bir hayat süren Handan, boş kaldığı için kendine sürekli yeni hobiler edinmeye çalışmakta, ancak bir türlü belirli bir uğraşta karar kılamamaktadır. Bu geçici hevesleri kanıksayan Korhan ise eşinin destek beklentisine kayıtsız kalmayı tercih etmektedir. Son denemesi, arkadaşı Şermin'e özenerek başladığı yazarlıktır. Ancak bu isteği zamanla kıskançlığa dönüşen kadın, iki aile arasındaki ilişkilerin bozulmasına neden olacaktır.

ÇOĞUNLUK - Film özeti -- Mertkan, babasının inşaatlarının getir götür işlerine bakar, arkadaşlarla alışveriş merkezlerinde sağı solu keser, arabayla turlar. Ne zaman ki Gül ile tanışır, boşlugu ve basitliği değerlendirmek için bir fırsat çıkar karşısına. Ne var ki babası Gül'ün kökeni konusunda şüphecidir. Ayrımcılıkla karşılaştğı ilk anda ona teslim olan Mertkan, çoğunluga uyar, babasının kendisi için çizdiği yolda hayatına bir anlam bulur.

0 yorum:

Yorum Gönder

Yorumlarınız editör onayından sonra gösterilecektir.