3 Temmuz 2016 Pazar

Canon 80d inceleme ve özellikler (70d ile farkları)

Canon 80d fotoğraf makinasının incelemesini aşağıdaki videoda izleyebilirsiniz.

Paylaş -
İnceleme videosunda Canon 80d'nin özellikleri anlatılsa da Canon 70d ile karşılaştırması da yer alıyor.

"Canon 80d Digic 6 işlemci kullanan 24.2 megapixelli, APS-C sensör kullanan bir fotoğraf makinesi... Canon 80d, 70d'nin üzerinden 7D Mark 2'nin bir tık altında konumlandırılıyor.

- Canon 70d'de Digic 5 işlemci vardı. 80d'de Digic 6 işlemci var. 70d'de 20 megapiksel çözünürlük varken 80d'de 24.2 megapiksel çözünürlük var. 70d'de 19 adet AF noktası varken, Canon 80d'de -fark yarattığını düşündüğüm en büyük özellik bu- 45 adet AF noktası var. Bu 45 AF noktasının hepsi de cross-type olarak çalışıyor. AF noktalarının bir makinede fazla olması çok önemlidir. Özellikle hareketli çekimler yapıyorsanız ve bunların hepsinin cross-type olduğunu düşündüğünüzde konuyu yakalamak çok daha kolay oluyor. Mesela bir kuş fotoğrafı çektiğinizi düşünün, bir kuşun havalandığında kadrajda onu AF noktalarına getirmek çok basit olmayacaktır. Dolasıyla AF noktaları ne kadar fazla olursa işiniz o kadar kolaylaşacaktır.

- Canon 80d'de 70d'de olduğu gibi magnezyum alışımlı bir gövde kullanılmış. Biraz daha yuvarlak hatlara sahip bir makine. Apırlık olarak da biraz daha hafif bir makine. Pil yüzdesini arttırmışlar. 200-250 kare daha fazla çekiyor.

- Canon 80d'nin fark yaratan özelliklerinden biri de daha önce 5D serilerinde kullanılan ayna kontrol mekanizması... Bu özellik sayesinden Canon 80d saniyede 7 kare fotoğraf çekerken ve üstüste 110 kare jpeg fotoğraf çekerken aynanın yarattığı titreşimleri minimize ediyor ve daha net-kesin fotoğraflar çekmenizi sağlıyor.

- Canon 80'de 10 farklı yaratıcı filtre efekti var. Videoda da 5 farklı yaratıcı filtre seçeneği var. Daha önceki Canon makinelerde böyle bir özellik yoktu.

- Canon 80d'de HDR video, time lapse video, yaratıcı filtre efekleriyle video ve kamera connect özellikleri var. 70d'de bu özellikler yok"

Tanıtım videosunda kullanılan fotoğraf efektleri: Oyuncak kamera, minyatür, HDR standart tablo, balıkgözü...

Tanıtım videosunda kullanılan video efektleri: Eski filmler, minyatür...0 yorum:

Yorum Gönder

Yorumlarınız editör onayından sonra gösterilecektir.