10 Ekim 2015 Cumartesi

Sefa Doğanay şimdi ne yapıyor?

Yetenek Sizsiniz yarışmasının 2011 yılındaki birincisiydi Sefa Doğanay... Özellikle taklit yeteneği çok alkış toplamıştı. Birçok canlı yayına katıldı, gösteriler düzenledi ve Çocuklar Duymasın dizisinde rol aldı. Fakat son yıllarda çok da gündeme gelmedi komedyenin ismi... Google'da Sefa Doğanay hakkındaki aramalar içinde en dikkat çekeni ise "Sefa Doğanay öldü mü" ifadesi oldu. Böyle bir şey yoktu ama belli ki, hayranları onun için endişelenmişti.(Şubat 2015'te hayatını kaybeden halk müziği sanatçısı Seyfi Doğanay ile benzer bir isme sahip olması buna neden olmuştu.) Peki Sefa Doğanay şimdilerde nasıl çalışmalar yapıyor? Net cevabı, oyuncunun sosyal medya hesapları üzerinden aldık.

Paylaş -

Sefa Doğanay Instagram'da @sefadoganay hesabını kullanıyor ve 234binden fazla takipçisi var. "Neriman Abla" karakteri ilgiyle izleniyor. Ünlü sanatçı, günlük hayatından kesitleri ve yeni taklitlerini hemen her gün paylaşıyor.

SEFA DOĞANAY'IN MABEL MATİZ TAKLİDİ

SEFA DOĞANAY KİMDİR?

30 Eylül 1992'de Trabzon'da doğdu. İlk ve ortaokulu Samsun Gazipaşa İlköğretim Okulunda okudu. Liseyi ise Samsun Namık Kemal Lisesi'nde okudu. Okul yıllarında çeşitli değişim ve sosyal projelerde görevler aldı. Taklit yeteneğini çok küçük yaşlarda keşfeden Sefa, izlediği tüm sanatçıların taklitleri yanı sıra çevresinde bilinen ve tanınan kişileri de taklit ederek herkesin sempatisini kazandı.

2011 yılında Acun Ilıcalı'nın yapımcısı olduğu Yetenek Sizsiniz Türkiye yarışmasında taklit yapma yeteneğini gösterdi. 2. sezon birincisi olarak 250.000 TL ödülü kazandı.

Atv'de Çocuklar Duymasın dizisinde Hami karakterini canlandırmıştı.

Taklit yaptığı kişiler: Bülent Ersoy, Nihat Doğan, Burhan Altıntop (Engin Günaydın), Yıldız Tilbe, Seda Sayan, Gönül Yazar, Soner Sarıkabadayı, Zeki Müren ve Hürrem Sultan (Meryem Uzerli), Selahattin (Olgun Şimşek) ,Küçük Emrah, Fatih Terim ve Vasfiye teyze (Gonca Vuslateri).