21 Ekim 2015 Çarşamba

Kayserispor maçında ağlayan Fenerbahçe taraftarı çocuk (Üzen görüntü)

Kayserispor - Fenerbahçe maçı öncesinde yaşanan olay Türkiye'nin gündeminde... Ev sahibi Kayserispor'un bazı taraftarları, üzerinde Fenerbahçe forması bulunan küçük bir çocuğa tepki gösterdi. Gözyaşlarını tutamayan o minik taraftarın adı Ahmet Berkay'dı.

Paylaş -

Olayın özellikle sosyal medyada büyük tepki çekmesinin ardından Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) bir açıklama yayınladı:

"Kayserispor ile Fenerbahçe arasında oynanan Spor Toto Süper Lig karşılaşması öncesi Kayserispor tribününde yaşanan üzücü bir olay yayıncı kuruluş kameraları tarafından tespit edilmiştir. Yaşanan bu olayla ilgili olarak Federasyonumuz, Kayseri Emniyet Müdürlüğü ile görüşmüş ve gerekli işlemlerin 6222 sayılı Kanun çerçevesinde yapılmasını talep etmiştir. İlgili olayda küçük bir çocuk ve babasını tehdit eden kişilerin tespiti ve gerekli işlemlerin yapılması hususunda takipçi olacağımızı kamuoyunun dikkatine arz ederiz"

Kayserispor ise yaptığı açıklamada şunları belirtti:

"18 Ekim Pazar günü oynadığımız Kayserispor-Fenerbahçe müsabakasında kendini bilmez bir taraftarın, Fenerbahçe forması giymiş bir çocuğa karşı yapmış olduğu hareketi Kayserispor Kulübü olarak tasvip etmiyor ve kınıyoruz. Yayıncı kuruluş aracılığı ile yayınlanan bu görüntülerin münferit bir olay olduğunu ve kulübümüz ile hiçbir alakası olmadığını kamuoyuna saygılarımızla duyururuz."

Görüntülerin yayınlamasının ardından Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü de soruşturma başlattı.

Hürriyet'e konuşan Ahmet Berkay’ın babası Ramazan Çoban olayla ilgili yeni detayları açıkladı:

"Fenerbahçe gol attığında Ahmet Berkay sevindi. O sırada iki taneTrabzonspor atkılı kişi tepki gösterdi. Bunun üzerine tribünde başka Fenerbahçeliler de vardı. Onlar da siz de o zaman 'Trabzonspor formasını' çıkarın diye bağırdı. Tüm bunlar olurken Kayserispor amigosu geldi ve bağırmaya başladı. Bunun üzerine olay büyümesin diye oğlumun montunu giydirdim. Ahmet Berkay da bunun üzerine ağlamaya başladı. 'Volkan diye bağırırsam beni döverler' dedi. Çünkü Volkan Demirel’e bağırmak ve sevgisini göstermek istiyordu. Bunu yapamadı ve buna da çok üzüldü."

Tüm bu açıklamalarla birlikte Kayserispor amigosunun da özür dilediği haberi geldi. Amigo Recai, "Benim de 12 yaşında oğlum var. Ben o küçük çocuğa niye tepki göstereyim? Ben babasına tepki gösterdim ve Fenerbahçe tribününe geçmesini istedim. Ama küçük çocuk bu olayda korktu ve ağladı. Ben o çocuk ağladığı için özür diliyorum. Bu olayda korkan ve ağlayan çocuk, elbette beni de üzdü ve bu yüzden o çocuktan özür diliyorum" dedi.

0 yorum:

Yorum Gönder

Yorumlarınız editör onayından sonra gösterilecektir.