15 Ekim 2015 Perşembe

Bizimkiler'in Cemil'i Uğurtan Sayıner'in son hali (Şimdi nerede yaşıyor?)

Bir dönemin efsane dizisi Bizimkiler'in unutulmayan bir karakteri var: Cemil... "Benim adım Cemil" ve "Koş Sevim koş" replikleriyle hafızalarda yer eden, dizide 'Ayyaş / Sarhoş' ve 'Baykuş Cemil' lakaplarıyla anılan... 1989 - 2002 arasında hep izlenen... Ve yıllar sonra işte o Cemil'i canlandıran oyuncu Uğurtan Sayıner ortaya çıktı, daha doğrusu yıllar sonra yeni bir fotoğrafı yayınlandı. 90’lı yıllara damga vuran Uğurtan Sayıner, İstanbul Levent’te görüntülendi. Habertürk'ün haberine göre; yaklaşık 6 yıldır İzmir’de yaşadığını belirtiren sanatçı, tiyatroya devam ettiğini söyledi. “Namerde muhtaç değilim” diyen Sayıner, “Günümüz sanatçılarının derdi para olmuş. Günümüz dizileri samimiyetten uzak ve yapay. Genç nesil eskileri örnek alsın” dedi.

Paylaş -

UĞURTAN SAYINER KİMDİR? (BİYOGRAFİSİ, NE ZAMAN DOĞDU, NERELİ?)

- 1944 yılında Samsun'da doğdu.

- Tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu.

- İktisat fakültesi mezunu olan Sayıner, 1962 yılında sanat hayatına tiyatro ile başladı.

- İttihat ve Terakki Tiyatrosu, TÖS Tiyatrosu, Arena Tiyatrosu, Gen - Ar Tiyatrosu, Üç Maymun Kabare, ve Ercan Yazgan - Bülent Kayabaş topluluklarında çalıştı.

- Sinema ve televizyon dizilerinde de rol alarak, Bizimkiler dizisinde canlandırdığı "Sarhoş Cemil" karakteriyle zirveye çıktı.

0 yorum:

Yorum Gönder

Yorumlarınız editör onayından sonra gösterilecektir.