22 Ağustos 2013 Perşembe

Fatih Altaylı: "Ünal Aysal, Fatih Terim'i sevmiyor"

Paylaş -

video

Habertürk Genel Yayın Yönetmeni Fatih Altaylı, Fatih Terim'in Milli Takım'ın başına geçme sürecini değerlendirdi.

- Aziz Yıldırım, Göksel Gümüşdağ'a "Milli takımın en iyi dönemlerinde başında Fatih Terim vardı. Neden onu düşünmüyorsunuz?" diye soruyor. Gümüşdağ da önce Fatih Terim, sonra da TFF ile görüşüyor.

- Gümüşdağ, TFF ile görüşmeden önce Fatih Terim'le birlikte Erdoğan'ın Kısıklı'daki evine gidiyorlar. Başbakan, Fatih Terim'e milli takımın başında görürse duyacağı memnuniyeti dile getiriyor. Terim de bunu seve seve kabul edeceğini, ancak şu an bunun mümkün olamayacağını, çünkü o koltukta Abdullah Avcı'nın oturduğunu söylüyor.

- Bu olay üzerinde hakları saklı kalmak kaydıyla Abdullah Avcı istifa ediyor. Ardından Fatih Terim teklifin ardından 'Tamam' diyor. Aslında iş geçen pazar günü Başbakan'ın evinde bitiyor.

- Fatih Terim'in Ünal Aysal'la bir uyuşmazlığı var. Fatih Terim, uzun zamandan beri kulübün kendisiyle yapmış olduğu 2 senelik sözleşmeyi uzatmak istiyor. Ünal Aysal, başkan seçilip Fatih Terim'i getirdiği zaman tezi şuydu: 'Ben yönetim sürem kadar süreyle Terim'le anlaştım. Çünkü benden sonra gelecek kişileri bağlanmak istemedim. Benim sürem bitince Terim'in süresi bitecek'

- Bu arada ilginç bir şey oldu, Aysal erken seçimle görev süresini 1 yıl kalmışken 3 daha uzattı. Ama Fatih Terim'le olan sözleşmesini kendi görev süresi kadar uzatmadı. Terim de bunu bekliyor.

- Aysal, Terim için "Bizim evladımız" diyor ama yönetimde "Bizim evladımız" dediği kişilere yaptıkları ortada olduğu için Terim de -haklı olarak- Aysal'a güvenmiyor.

- Şimdi Fatih Terim'in elinde Milli Takım kozu var. Biliyor ki Aysal paniklemiştir. Zaten Ünal Aysal, Terim'i sevmiyor -galiba hiç kimseyi sevmiyor. Aysal, Terim'in kulüp içindeki büyüklüğünden ve karizmasından rahatsız. Çünkü, Aysal bu karizmanın sadece kendisinde olmasını istiyor.

- Ünal Aysal "Fatih Terim'e 4 maçlık izin verdim" diyor. Yani Terim'i taraftarın önüne attı. 4 maçtan sonra Terim milli takımla devem etmek isterse 'Benim yapacağım bir şey yok. Terim milli takımı seçti. Ben sözleşme uzatmak istedim ama o milli takıma gitti' diyecek.