3 Kasım 2012 Cumartesi

"Tüpçü federasyon başkanı olursa türkücü de teknik direktör olur"

TV8'de Cengiz Semercioğlu'nun sunduğu Böyle Bir Şey Var mı? Programına katılan Nihat Doğan Türk Futbolu'ndan, Muhittin Boşat ile yaşadığı tartışmaya kadar birçok konuda açıklamalarda bulundu.

Nihat Doğan'dan Muhittin Boşat'a cevap

HER FUTBOLCU TEKNİK DİREKTÖR OLAMAZ

Türk sporunun çöktüğünü görüyoruz. Hal durum böyleyken yorumcular ekranda asıyorlar kesiyorlar. Her futbolcu iyi teknik direktör olamaz, her futbolcu iyi yorumcu da olamaz. Futbolu ayağa kaldıracak olan futbolcuların kendisidir. Onlar da işin kolayını seçmişler emekli oluyorlar hemen "hangi kanala kapağı atarız" diye düşünüyorlar.

FATİH HOCA ÇOK İYİ TOPÇU DEĞİLDİ

Jose Mourinho'ya enteresan bir hayranlığım var. O nerede teknik direktör olduysa o takımı tuttum. Mourinho "jokey olmak için at olmaya gerek yok" diyor. Bu güzel bir söz. Teknik direktör olmak için de futbolcu olmaya gerek yok. Ersun Yanal da top oynamadı. Ülkemizde de çok iyi topçuların durumunu görüyoruz. Fatih hoca da çok iyi bir topçu değildi. Hagi çok iyi topçu dediler ama iyi teknik direktör olmadı yani.

Nihat Doğan'dan futbol taktiğiMUHİTTİN BOŞAT REZİLLİĞİ

Muhittin Boşat'ın hakemliğini iyi bilirim ama Muhittin Boşat bir anda "bu rezilliktir kepazeliktir" dedi. Telefonda olduğum için sesimi kıstılar tam cevap veremedim ama Muhittin Boşat Türk futboluna en büyük korkak olarak damgasını vurmuş bir adam. Ekranda ağzından salyaların akması yorumculuk değil ki. İyice dinlesin eğer şu an beni dinliyorsa; bu ülke skorundaki en büyük rezalet, Olimpiyat Stadı'nda Hakan Şükür'ün 90'da vurduğu kafayı karşı taraftaki oyuncunun elle çıkardığını uzaylıların bile görmüş olmasına rağmen, 2 metreden o düdüğü çalmaya yüreği yetmeyen kolpa Muhittin Boşat'ın halatelevizyonlarda ders vermeye çalışma rezilliğidir. Muhittin Boşat Türk futboluna en büyük eyyamcı, korkak olarak damgasını vurdu.

YORUMCULUK YAPIP PARAYI CEBİNE İNDİRİYOR

Yorumculuk yaptı parayı cebine indirdi, kendisi para alıyor. Ben para almadığım gibi bir de para veriyorum kulübe. Biz ağabeylik yapıyoruz, biz veriyoruz. Biz bitmiş tükenmiş enkaz haline gelmiş Türk futboluna genç kardeşlerimizi yönlendirme konusunda taşın altına elimizi soktuk. Muhittin Boşat'a sormak lazım; Muhittin Boşat hayatında hiç gişeye gidip de bir maç için para verip bilet almış mı? Yeteneğin varsa sen de çık türkünü söyle.

TÜPÇÜ'DEN TFF BAŞKANI OLUYOR

Muhittin Boşat'a soruyorum: Bu ülkeye tüpçüden futbol federasyonu başkanı, hastane sahibinden federasyon başkanı oluyorsa türkücüden teknik direktör neden olmasın? Mehmet Ali Aydınlar hastane sahibi ama Türk futbolunu yönetti. Bu nasıl faşist bir dildir? Muhittin Boşat solcu olabilir, Cumhuriyet Gazetesi'nde yazıyor olabilir ama böyle faşist bir dil kullanması yanlıştır.

Nihat Doğan - Muhittin Boşat kavgasıKEŞKE BİZİM GİBİ 3-5 HIYAR OLSA

Bu işi çok sevdim, eğer işler bu şekilde giderse ciddi ciddi düşünüyorum. Bu işi seviyorum. Ben ilk gittiğimde 11 kişiyi zor buluyorduk şimdi 17-18 kişi var. İnanmadığım hiçbir işin içinde olmam, inandığım her işte de başarılı oldum. Ben ne zaman bize saldıranları görüyorum onlar bana inanılmaz güç veriyor, motivasyon veriyor. Benim amacım enkaz haline gelmiş Türk sporuna katkıda bulunmak. Keşke bizim gibi 3-5 hıyar daha olsa.

TÜRK FUTBOLUNDA DURUMLAR İYİ DEĞİL

Son 10 yıldır Avrupa'da bir şey yapamayan takımların olduğu bir ülkede yaşıyoruz. Burası Türkiye. böylesine başarısız, Rusya'nın gerisine düşmüş bir Türkiye. Sanki bu eleştirilere bakınca İspanya'da mı hocalık yapıyor. İngiltere'de mi hocalık yapıyor dersin?

80 YILDA 3 HOCA ÇIKARMIŞSIN

80 yıllık Türkiye Cumhuriyeti'nde 3 tane hoca çıkarabilmişsin. Sonra da "Nihat hoca mı oldu?" diye eleştiri yapıyorsun. Bu açıkçası komik. Kader nereye götürür bilemem. Süleyman Demirel çobanmış mesela. An itibariyle benim düşüncem genç kardeşlerime ağabeylik yapmam. Futbola küsmüş kardeşlerimi, kahve köşelerindeki kardeşlerimi futbola döndürmek. Amatör takımlarımız ne kadar güçlü olursa diğer liglerin takımları da o kadar güçlü olur. Türk futbolunda altyapı bitmiş.

GAY FUTBOLCU OLABİLİR

Güreş için dersin güreş erkek sporudur dersin izleyenlerin hepsi erkek falan ama futbol öyle değil. 35 bin seyirciye bakıyorsun 15 bini bayan. Ümit kaptan orada bir bayan olduğunu biliyor gitmeseydi o zaman. Kadınlar yorumculuk da yapar neden yapmasın olur mu öyle şey? Para verip de futbol takımını izlemeye gelen bayanlara ihanettir o, öyle şey olur mu?

Kızımıza damat aramıyoruz yani erkek aday aramıyoruz neticede bir takım var ve bu takımın menfaati var. Gay arkadaş gay olmayan arkadaştan daha fazla performans ortaya koyuyorsa ben onu yazarım o tahtaya. O kendi hayatı onun yani "bize ne?" yani. Hakem Halil İbrahim bey geldi ben gayim dedi adamı neredeyse taksim meydanında idam edeceklerdi adamı. Olur mu öyle şey ya? Meseleyi bir linç kampanyasına dönüştürmek çok saçmadır. Ben gayim diye hurra bütün oyuncuları gayliğe mi yönlendiriyor yani?

TÜRKİYE'DEKİ ALGI YANLIŞ

Jardel gelmişti. Jardel'in karısı dergiye soyundu diye tribünlerde onu ona karşı kullandılar. Var ne yazık ki Türkiye'de böyle şeyler. İnsanoğlu acımasız işte kendi çıkarları için her şeyi yapıyor. Bu denli ahlaksızlaşabiliyorlar maalesef. Ben linç kampanyalarına karşıyım, gayliği onaylıyorum gibi anlaşılmasın. Gayse transsa neyse bırakın yaşasınlar yani kardeşim." diyerek sözlerini tamamladı.