21 Ekim 2012 Pazar

Best of Sergen Yalçın

Sergen Yalçın, futbolu bıraktıktan sonra futbol yorumculuğuna başladı. Hem yorumları hem de anılarıyla birçok kez gündem yarattı. İşte unutulmaz Sergen Yalçın anıları:

1) "Bir araştırmışlar, almadılar"1999 yılında Avrupa Şampiyonası grup eleme maçında Türkiye, Almanya ile 0-0 berabere kalmıştı. Grubun son maçıydı. Almanya birinci, Türkiye ikinci sıradaydı. Yenseydik direk şampiyonaya gidecektik, ancak olmadı. sergen maçta çok iyi oynamıştı.
Sergen o maçı hatırlatıp bunları anlattı: "Avrupa girmek kolay değil. Benim mesela Almanya milli maçından sonra Bayern Münih'e transferim vardı. Adamlar bir araştırmışlar, almadılar"

2) "Hiç girmedim desem yalan olacak"Bir dönem Beşiktaş'ta oynayan Guti'nin kazasını yorumlayan Sergen Yalçın, "Genelde pazar akşamları futbolcuların gezme günüdür. Pazar geceleri maçtan sonra oyuncular dışarıya çıkıp gezerler" diyor. Ercan Taner "Doğru mudur?" diye sorunca Sergen soruyu yanlış anlayıp "Doğru doğru, net olarak biliyorum" diye cevap veriyor.
Daha sonra da bir itiraf geliyor; "Biz de çok gezdik dolaştık ama hiçbir zaman alkollü arabanın içine binip de bu şekillere girmedik desem yalan olur"

3) Sergen ilk arabasını nasıl aldı?Sergen Yalçın sakat olmasına rağmen Tempra'yı kapmak için sahaya çıkar.

4) Sergen tatile çıkmak için sarı kart görüyorSergen sarı kart ceza sınırında. Erkenden tatile gitmesi için sarı kart görmek zorunda. Ancak işler ummuduğu gibi gitmeyince...