17 Ekim 2012 Çarşamba

Atillas Thasos kimdir?

Bu yazı konuyu hiç bilmeyenler için hazırlandı.

Atilla Taş, 1998 yılında 'Hamçökelek' şarkısı ile ünlenmişti. İkinci klibini de 'Zennube' çekmişti. O dönem çok popülerdi ve Kırmızılım albümü 1.5 milyon satış rakamına ulaşmıştı. Peşinden de Zilyoner dizisinde başrol oynamıştı.

Ancak Atilla Taş'ın civcivli günleri kısa sürdü. O zamandan beri bazı çıkışlar yapmaya çalıştıysa da o popülerliği hiç yakalayamadı. Ta ki Yamyam Style şarkısına kadar. Son günlerdeki tatava bu şarkı sayesinde koptu.

Aslında Yamyam Style, Koreli şarkıcı PSY'nin Gangnam Style şarkısının Türkçe versiyonu. Sadece sözler farklı, şarkının melodisi ve dansları birebir aynı.

Bu durum Türkiye'deki insanların ilgisini çekse de beğenisini kazanamadı. Atilla Taş hakkında birçok olumsuz yorum yapıldı. Ancak bir yandan da şarkısı insanlar paylaştı.

Bir Youtube yorumunda "He is the best Greek artist (Beyler çaktırmayın)" diye yorum yazılınca bu olay bir fenomene dönüştü. Birçok insan benzer yorumlar yazmaya başladı. İnci Sözlükçüler Wikipedia'da Atillas Thasos başlığını açıp sahte bir kişilik yarattılar. Youtube'a şarkıyı Yunanca başlıklarla yüklediler. Artık Atillas Thasos isimli Yunan bir şarkıcı olduğunu sanan insanlar var.

Atilla Taş'la İnci Sözlükçüler birikte canlı yayına çıktı:

atilla tas sözlüklerde from Haberdar.com on Vimeo.