10 Eylül 2011 Cumartesi

Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na: 'Tertemiz alnımı, senin lekeli dudaklarına sürdürmem!'

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik olarak, "Gemiyi, hücum botlarımızı vesairemizi Gazze'ye götürürse alnından öperim' diyor. Kusura bakma ben bu tertemiz alnımı, senin o lekeli dudaklarına sürdürmem" dedi.

İşte o şok konuşma...
Paylaş -

Bu video Adobe Flash Player'ın son sürümünü gerektirmektedir.

Adobe Flash Player'ın son sürümünü indirin.


Kayseri'de iş dünyasından isimler ve STK temsilcileri ile bir araya gelen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, muhalefet liderlerine yüklendi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu için "İsrail'in avukatlığını yapıyor" suçlamasını yineleyen Başbakan Erdoğan, "Anamuhalefet partisinin Genel Başkanı çıkıyor, İsrail'in avukatlığını yapıyor. Sana mı kaldı bu iş? Bırak orada zaten Türkiye'ye vurmak isteyen var. Sen de mi aynı şeyi yapıyorsun? Onun avukatlığını yaptığın zaman oylarını arttacağını mı zannediyorsun veya sana onun bir güç katacağını mı zannediyorsun?" dedi.

Erdoğan, yine Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik olarak, "Gemiyi, hücum botlarımızı vesairemizi Gazze'ye götürürse alnından öperim' diyor. Kusura bakma ben bu tertemiz alnımı, senin o lekeli dudaklarına sürdürmem. Buna ihtiyacımız yok, biz yaptığımız işi niçin yaptığımızı biliriz" diye konuştu.

Başbakan Erdoğan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi de şu sözlerle eleştirdi: "MHP'nin Genel Başkanı çıkıyor, 'Somali ile, şurayla burayla uğraşacağına PKK ile uğraş' diyor. Bunların ne kadar küçük düşündüğünü görebiliyor musunuz? Biz büyük bir devletiz, Selçuklu'nun Osmanlı'nın bakiyesi üzerine kurulmuş bir devletiz. Bizi öyle küçük, kısır bir zihniyetle tanımlamaya Sayın Bahçeli senin gücün yetmez, buna müsaade etmeyiz. Biz PKK ile de mücadelemizi sürdürürüz, ama dışarıda da yardım elimizi, yardım eli uzanmayan kardeşlerimize de uzatırız. Aldığımız terbiye budur, mirasın gereği budur" şeklinde konuştu.

CNNTURK.COM

0 yorum:

Yorum Gönder

Yorumlarınız editör onayından sonra gösterilecektir.