6 Mart 2011 Pazar

Şamil Tayyar nihayet gazeteciliği bırakıyor!

Tayyar’ın siyasete yeniden soyunacağına ilişkin ilk işaret, program yaptığı, iktidara yakın yayınlarıyla tanınan Ülke Tv’den geldi.

Video haberleri FACEBOOK ve TWITTER üzerinden takip edebilirsiniz.Ergenekon operasoyun öncesinde ve sırasında yazdığı spekülatif kitaplarla ün yapan Star Gazetesi Ankara Temsilcisi Şamil Tayyar, yeniden siyasete soyunuyor. Tayyar’ın AKP’de milletvekili adayı olması bekleniyor.

Tayyar’ın siyasete yeniden soyunacağına ilişkin ilk işaret, program yaptığı iktidara yakın yayınlarıyla tanınan Ülke Tv’den geldi. Söz konusu kanalda Tayyar’la birlikte “En Sıradışı” programını yapan Turgay Güler, Tayyar’ın bundan sonra kendileriyle birlikte olmayacağını söyledi.

Güler, Tayyar’ın artık hiçbir yerde televizyon programı yapmayacağını ve mevcut programları da sonlandırdığını da sözlerine ekledi. Şamil Tayyar'ın yakın arkadaşı ve programın yorumcusu Star Gazetesi yazarı Ahmet Kekeç ise, “Şamil Tayyar sadece televizyonculuğu değil gazeteciliği de bırakabilir. Kendisi için daha iyi bir şey yapacak. Çok yazıp çizdiği için, muhtemelen o yazıp çizip konuştuğu şeyleri pratize edecek.” dedi.

Şamil Tayyar, dün itibariyle bir haftalık izne ayrıldı. Ankara kulislerinde Tayyar’ın AKP’den milletvekili aday adayı olacağı konuşuluyor. MHP kökenli olan Tayyar daha önce de ANAP’tan milletvekili adayı olmak için kulis yapmıştı. Ardından 1999’de DSP’ye girmiş ve Gaziantep’ten milletvekili aday olmuştu. Ancak listede alt sıralara konulması ve seçilme şansının olmaması nedeniyle seçim kampanyasına katılmamıştı.

Tayyar, bir süre önce gazetedeki köşesinde, kendisine bir tevecüh olduğunu belirterek “Adaylık tekifi almadı. Dolayısıyla doğmamış çocuğa don biçemem. Yarın siyaset yapmaya karar verirsem onu da çıkar açıklarım. Bu durumda Star Gazetesi Ankara Temsilciliği görevini aday listelerini görmeden bırakırım” demişti.

GazetecilerOnline0 yorum:

Yorum Gönder

Yorumlarınız editör onayından sonra gösterilecektir.