20 Şubat 2011 Pazar

Canlı yayında 'İçine ettiniz' şoku!Gazeteci Nazlı Ilıcak, TV8'de katıldığı '8. Gün' programında 'olağandışı' konuştu.


Video haberleri FACEBOOK ve TWITTER üzerinden takip edebilirsiniz.tv8’in tartışma programı 8. Gün’de bu hafta Odatv baskını ve Balyoz tutuklamaları konuşuldu. Programa Nazlı Ilıcak'ın "içine ettiniz" sözü damga vurdu.
Programın sonlarına doğru internete düşen bir ses kaydını okumak isteyen Nazlı Ilıcak’a, moderatör Gökmen Karadağ’dan yayıncılık ilkesi hatırlatması geldi.

Karadağ, “tv8’in bu tür kaynağı, kim tarafından nasıl yapıldığı, nasıl elde edildiği, nasıl yayıldığı bilinmeyen, yani yasal yollarla elde edilmemiş kayıtların hiç birini yayımlamama konusunda ilke kararı olduğunu” hatırlatmaya çalıştı.

O sırada Nazlı Ilıcak bu hatırlatmaya rağmen o kaydı aktarmakta ısrar etti. Gökmen Karadağ'ın yeniden hatırlatma çabaları karşısında Ilıcak "İçine ettiniz" dedi.

Gökmen Karadağ sustu ve Nazlı Ilıcak'ın konuşmasını hiç müdahale etmeden bitirmesini bekledi. Ilıcak o kaydı aktarmak da dahil söylemek istediği her şeyi söyledi. Gökmen Karadağ Ilıcak'ın konuşmasının ardından şunları söyledi: “tv8 yayın ilkeleri konusunda bir hatırlatmada bulunma çabam var. Siz bu çabamı "içine ettiniz" diye değerlendirdiniz. Bu şekilde değerlendiriyorsanız, o sözün takdirini size bırakıyorum. Haberlerimizde bu tür ses kayıtlarını ya da onların içeriğini neredeyse hiç kullanmadık, bu ifadeler internette yayılsa da tv 8 olarak buna aracılık etmeyi doğru bulmadık".

/Farklihaber8.com
0 yorum:

Yorum Gönder

Yorumlarınız editör onayından sonra gösterilecektir.