12 Kasım 2010 Cuma

Birand'dan TRT'ye tokat gibi cevap!

Elektrik faturalarından yapılan kesintilerle ayakta duran, bu problemli duruma rağmen sağa sola gazetecilik dersi vermeye çalışan TRT yönetimi ve çalışanlarına tokat gibi cevap, yılların gazetecisi Mehmet Ali Birand'dan geldi.

İşte o cevap...

*VideoRaporu, TRT ekranlarında boy gösteren ve kendilerine 'liberal' diyen bazı akademisyenlere sesleniyor:

AKP öncesinde yazdığınız 'TRT Kapatılmalı' yazıları, ortaya çıkarsa utanırsınız. Yol yakınken yaptığınız yanlıştan dönün ve gerçekten liberal olmayı seçin. Ne diyorduk hatırlayın: Devletin televizyonu olmaz.Kanal D ana haber bülteni Mehmet Ali Birand'ın TRT tepkisine sahne oldu. Kanal D anchormani, TRT'nin Ağca röportajına gelen eleştirilere cevap olarak yaptığı yayına sert bir cevap verdi. Birand, TRT için "Hiç bunlarla uğraşacak halim yok. Onlar aynen bildiği yoldan devam etsinler!" dedi.

TRT 1 ana haber bülteninde Doğan Medya Grubu'na dönük sert eleştirlere yer verilmiş, haberde Birand'ın da Ağca ile röportaj yaptığı hatırlatılmıştı. Birand, dün akşam bülteni kapatmadan önce tepkisini gösterdi ve TRT'nin haberini topa tuttu.

"Dün TRT’de uzun uzun benim dedikodumu yapılar dün gece, sağolsunlar. Benim Mehmet Ali Ağca röportajımı eleştirmişler. Gördüm ki TRT beni anlamamış, o yüzden onlara cevap verecek değilim. Onlar yine birilerini ekrana çıkarsınlar, onun arzusuna göre soru sorsunlar, pohpohlasınlar, eleştirenlere ateş etsinler. Hiç bunlarla uğraşacak halim yok. Onlar aynen bildiği yoldan devam etsinler!"

GAZETECİLER.COM0 yorum:

Yorum Gönder

Yorumlarınız editör onayından sonra gösterilecektir.