1 Ekim 2009 Perşembe

O an: IMF Başkanı'na ayakkabı fırlatıldı!

Birgün gazetesinde çalıştığı öğrenilen ÖDP üyesi Selçuk Özbek adındaki bir gösterici IMF Başkanı Dominique Strauss-Kahn'a Bilgi Üniversitesi'ndeki konuşması sırasında ayakkabı fırlattı. Yanındaki bir kız öğrenci de IMF Başkanı'nı pankart açarak protesto etmek istedi.

İşte o anlar...
Hurriyet.com.tr'nin haberine göre; IMF Başkanı Dominique Strauss-Kahn, Bilgi Üniversitesi Dolapdere Yerleşkesi'nde öğrencilerle bir araya geldi. Kahn, konferansın ardından öğrencilerin sorularını yanıtlarken bir protesto meydana geldi. Birgün gazetesinde çalıştığı öğrenilen ÖDP üyesi Selçuk Özbek adındaki bir gösterici, IMF Başkanına ayakkabı fırlattı. Yanında bulunan bir kız öğrenci de pankart açmak istedi.

Ayakkabı fırlatma protestosundan sonra konferans salonundaki bazı öğrenciler de alkışlarla Kahn'ı protesto etti. Bu sırada Kahn, son soruyu da yanıtladı ve konferansı bitirdi.

Kahn'ın konferans salonundan dışarıya çıktığı sırada da, bazı öğrenciler ayağa kalkarak IMF ve Ak Parti aleyhinde slogan atarak Kahn'ı protesto etti. Protestonun ardından, konferansın bitmesiyle salon boşaltılarak basın mensupları üniversiteden çıkarıldı.

Bu arada, ayakkabı fırlatan Selçuk Özbek ile yanındaki kız polis tarafından gözlem altına alındı.ABD Başkanı Bush'a yapılan ayakkabılı protestonun bir benzeri IMF Başkanı Kahn'ın da başına geldi.0 yorum:

Yorum Gönder

Yorumlarınız editör onayından sonra gösterilecektir.