10 Eylül 2009 Perşembe

Vali Güler 'Yağma yok' dedi ama!

İstanbul Valisi Muammer Güler, sel felaketinin ardından 'yağma olaylarının yaşanmadığını' belirtse de bu görüntüler farklı şeyler anlatıyordu.
İstanbul İkitelli’yi dün yalnızca sel felaketi vurmadı. Felaketin korkunç yüzünden de beter insanlık adına utandıran manzaralar vardı.

Hürriyet'in haberine göre; 10 kişinin hayatını kaybettiği TIR garajında sel sularının çekilmesinden sonra TIR’lardan, evlerden, fabrikalardan çevreye saçılan mallar, utanç verici bir yağmaya uğradı. Sularda yüzen, çamurlara gömülen mallar çevredeki yağmacılar tarafından kapışıldı. Bir TIR’ın taşıdığı mallar arasında bulunan kılıflar içinde av tüfekleri de kapanın elinde kaldı. Daha sonra polisler tüfekleri vatandaşlardan tek tek topladı.

AV TÜFEKLERİ YAĞMALANDI / TIKLA - İZLE

Hürriyet Medya Towers’ın karşısında bulunan EVKUR alışveriş mağazasının ana deposu da sel suları ile yıkılınca milyonlarca liralık malzeme sel sularıyla ortalığa saçılmıştı. Plazma televizyonlar, yemek takımları, tabaklar, elektrikli ev eşyalarının bulunduğu bulunduğu yüzlerce çeşit malzeme çevredekilerin yağmasına uğradı. Otomobillerle gelip kırılan tabakları ayıklayıp, çeşitli malzemeleri bagajlarına yükleyi/p gidenler bile oldu. Yağmanın büyümesi üzerine olay yerine sevkedilen polisler ``Bu halka, bu yakışmaz’’ diye bağırarak çevredekileri dağıtıp, bir kısım malzemeyi geri aldı. Yağmaya karışanlar polislerin gelmesiyle eşyaların etrafından uzaklaştı. Bölgeye sevkedilen çevik kuvvet ekipleri, yağmanın önlenmesi için devriye gezdi.

0 yorum:

Yorum Gönder

Yorumlarınız editör onayından sonra gösterilecektir.