4 Eylül 2009 Cuma

Sonuçta o acılı bir baba...

Başı kesilerek öldürülen Münevver'in babası Süreyya Karabulut'un psikolojisinin bozulduğu net bir şekilde anlaşılıyor. Fakat bu tavırları, arkasındaki medya desteğini zayıflatabilir. Acılı babaya yönelen eleştiri yazıları çıkmaya başladı bile.

İşte dün yaşananlar ve baba Karabulut'un içinde bulunduğu durumla ilgili uzman yorumları...
Psikolog Dr. Vicdan Yücel

“Düşünce karmaşası, bir belirti. Rahatsızlıklardan biridir. Tabii ki görüyoruz baba, eski baba değil. Esas olan çocuğununa duyduğu acı ve kaygı. Bugünkü görüntü çok sağlıklı bir insanın görüntüsü değil. Çok sürpriz diye çağırıp kırmızıya bulanmış bir testereyi ortaya çıkarmak anlamlı ama mantık olarak ‘aferin ne kadar iyi yaptın’ denecek bir şey mi bilmiyorum. Sonuçta baba çok acılı.”

Destek alması şart

Uzman Psikolog Alanur Özalp

“Süreyya Karabulut, işini gücünü bırakıp her şeyiyle bu olayla ilgilendiği için siniri de psikolojisi de bozuldu. Babanın kafası çok karışık. Bu halde kesinlikle psikolojik destek alması lazım. Baba agresif bir insan. Bu süreçte istemediği şeyleri söyleyip üzülmemesi için psikolojik destek alması şart.”

Normal davranamaz

Psikolog Ufuk Maviengin

“Evladını kaybetmiş bir insanın normal davranması bekleyemeyiz. Ruhsal durumununda yerinde olmadığını görüyoruz. Sonuçta kızı feci bir şekilde katledildi. Ancak bu durumun Münevver’in ölümünden sonra ortaya çıkmış bir durum olmadığını düşünüyorum. Bu olay Süreyya Karabulut’ta yılların birikimi gibi gözüküyor. Kişilik bozukluğu olduğunu düşünüyorum.”

/HÜRRİYET


0 yorum:

Yorum Gönder

Yorumlarınız editör onayından sonra gösterilecektir.