6 Eylül 2009 Pazar

Rekoru kırdı, sudan çıktı

Beylikdüzü Sualtı Sporları Kulübü Başkanı dalgıç Cem Karabay, 15 metrelik havuzda 135 saat 2 dakika 19 saniye kalarak dünya rekoru kırdı.

İşte Karabay'ın havuzdan çıkış anları...
Hürriyet'in haberine göre; İstanbul’da 30 Ağustos akşamı saat 19.40’da, Beylikdüzü Migros Alışveriş Merkezi’nin otoparkında kurulan 15 metrekarelik akvaryuma Türk Bayrağı’yla dalış yapan Beylikdüzü Sualtı Sporları Kulübü Başkanı dalgıç Cem Karabay, 135 saat 2 dakika 19 saniye su altında kalarak dünya rekoru kırdı. Jerry Hall’un 120 saat 1 dakikalık, hocası Namık Ekin’in 124 saat 4 dakikalık sürelerini geçen Cem Karabay, Guinness Rekorlar Kitabı’na girmeye hak kazandı.

Cem Karabay sudan çıktıktan sonra el ve ayak derisinin bembeyaz olduğu görüldü. Karabay’ı muayene eden Medilife Hastanesi Başhekimi Suat Bilir, şu bilgiyi verdi: “Cem sudan çıktıktan sonra tansiyonu biraz yüksekti. Ama kısa süre içinde onu dengeledik. Ellerinde ve ayaklarında suda fazla kalmaya bağlı laserasyon (ciltte yumuşama) oluşmuş. Deri 10 gün gibi bir zaman içerisinde kendini yenileyecek. Sol gözünde iltihaplanma var, ancak bunlar ufak sorunlar. Biz kendisini bir gün müşahade altına almak istiyoruz ama kendisi bunu istemiyor.”


0 yorum:

Yorum Gönder

Yorumlarınız editör onayından sonra gösterilecektir.