3 Eylül 2009 Perşembe

Onun gözyaşları kanlı!

Üzüldüğü zaman gözlerinden kan akan Calvino'nun sırrı çözülemiyor.

İşte görüntüler...
Henüz 15 yaşında. Onu diğer gençlerden ayıran çok büyük ve oldukça hazin bir özelliği var. Calvino Inman, ağlayacak denli üzüldü mü, sizin bizim gibi gözyaşı döküyor. Ancak bu yaşlar hiç de normal değil, rengi kıpkırmızı, çünkü kan!

Calvino'nun ağlaması için ille de bir şeye üzülmesi gerekmiyor aslında. O, bir günde üç defa kanlı gözyaşlarına mahkum oluyor. Bu yaşlar, çoğunlukla bir saat boyunca gözlerinden akıyor.

Okuldan kimi arkadaşı Clavino'dan korkuyor. Onun gözyaşları çevresindeki dehşete düşürürüken, tanımayanlar, bunun bir tür numara olduğunu düşünüyor.

Calvino ve annesi, bugünlerde ulusal bir kanala çıkarak bulundukları zor durumu anlattı. Tıbbın bile açıklamakta yetersiz kaldığı bu kanlı hastalık için uzmanlardan yardım isteyen aile, çaresizlikten ne yapacaklarını bilemediklerini söylüyor.

Calvino, gözlerinden akan kanlar için, "Tıpkı gözyaşı gibi. Gözlerimin adeta sulandığını hissediyorum, bazen de yandığını" açıklamasında bulunuyor.

Doktorlar, gencin dünyada çok az kişide rastlanan ve latince ismi 'haemolacria' olarak bilinen bir hastalıkla mücadele ettiğini söylüyor. Bunun tam karşılığı ise 'kanlı gözyaşları'.

/ GAZETEPORT


0 yorum:

Yorum Gönder

Yorumlarınız editör onayından sonra gösterilecektir.