17 Eylül 2009 Perşembe

Cem Garipoğlu nasıl teslim edildi?

Münevver Karabulut'un katil zanlısı Cem Garipoğlu'nu Emniyet'e teslim eden aile avukatı Aytekin Kaya anlattı.

İşte o açıklamalar...
Avukat Kaya, bir soru üzerine, telefonla arandığını, Garipoğlu'nun E-5 üzerindeki Bakırköy sapağına yalnız geldiğini, yanında çanta bulunmadığını, sakallı ama bakımlı olduğunu anlattı.

Kaya, Cem Garipoğlu'na nerede olduğunu, kimin telkiniyle teslim olduğunu sormadığını söyledi.

Hemen emniyeti aradığını, 15-20 dakika sonra 2 ekip otosunun geldiğini ifade eden Kaya, polisleri beklerken Cem Garipoğlu'na onu rahatlatacak telkinlerde bulunduğunu anlattı.

Polisleri beklerken Garipoğlu'nun acıktığını söylemesi üzerine, yakındaki bir büfeden sucuk-ekmek aldıklarını anlatan Kaya, yemek yerken kendi kendine "Acaba suçlu bu çocuk mu?" diye sorduğunu dile getirdi.

Kaya ayrıca, Garipoğlu ile buluştuktan sonra Hayyam Garipoğlu'nu aradığını ve yeğeni hakkında bilgi verdiğini belirterek, onun da kendisine, bir amcanın ne sorması gerekiyorsa onu sorduğunu kaydetti.

Cinayetle ilgili yargılama sürecinin başlamadığını ve henüz davanın açılmadığını hatırlatan Kaya, davanın açılmasıyla birlikte her şeyin daha ayrıntılı şekilde ortaya çıkacağını aktardı.

Avukat Kaya, Garipoğlu'nun 24 saat içinde adliyeye sevk edileceğini dile getirerek, "Soruşturma tabii ki gizli. Mutlaka taleplerimiz olacak. Şahsi görüşüm, Bakırköy Adliyesi'ne sevk edileceği yönünde" şeklinde konuştu.

CNNTURK.COM


0 yorum:

Yorum Gönder

Yorumlarınız editör onayından sonra gösterilecektir.