10 Eylül 2009 Perşembe

'Bu, belediyecilik rezaletidir!'

CHP lideri Deniz Baykal, İstanbul'da sel felaketinin yaşandığı ve 13 kişinin öldüğü İkitelli bölgesini ziyaret etti. TIR parkının bulunduğu araziyi inceleyen Baykal, "Bu doğal felaket değil, belediyecilik ve imar rezaletidir" dedi; istifa çağrısı yaptı.

Baykal: "Ayamama Deresi yıllardan beri taşıyor ve bu tür olaylar yaşanıyor. Bu dere ıslah edildi ve bu olay burada ortaya çıktı.

Bu bir doğal afet olarak görülemez. Bu bir belediyecilik ve imar rezaletidir. Burada kaybolan TIR var. Bu bir yönetim problemi sonucunda ortaya çıktı. Bu TIR parkı ruhsatlı. Bu ruhsatı kim verdi? Belediye verdi.

Kime verdi bu ruhsatı? Bunun ortaya çıkması lazım. Bu derenin ıslah işini hangi müteahhit yaptı? Geçmişte bazı müteahhitler vardı. Onlar geliyor aklıma. Buradaki araziye TIR parkı ruhsatı vermek hata. 16 yıldır burayı yönetenlerin bu faciada sorumluluğu yok mu?

Dünyanın hangi medeni metropolünde böyle bir tablo yaşanır? Bir medeni memlekette yüzlerce TIR kaybolacak ve burası ruhsatlı olacak, yetkililer yapacak birşey yok diyecek."
0 yorum:

Yorum Gönder

Yorumlarınız editör onayından sonra gösterilecektir.