2 Ağustos 2009 Pazar

Yeşil Kundura'da yangın!

Türkiye’nin sayılı ayakkabı üreticilerinden Yeşil Kundura’nın, Cevizlibağ’daki deposunda çıkan yangında 200 bin çift ayakkabı kül oldu.

İşte yangından görüntüler...
Hürriyet'in haberine göre; Yılanlı Ayazma Yolu’nda bulunan ve üç ayrı bölümünden oluşan 5 bin metrekarelik depodan, dün saat 18.00 sıralarında bilinmeyen bir nedenle alevler yükseldi. Rüzgârın etkisiyle hızla büyüyen yangına Zeytinburnu, Merter, Bayrampaşa, Kocasinan, Fatih, Şişli, Bakırköy, Yeşilköy ve Çatalca’dan gelen itfaiye ekipleri müdahale etti. Kimyasal, kauçuk ve lastik malzemelerden çıkan siyah duman nedeniyle itfaiye erleri zor anlar yaşadı. Dumandan etkilenen itfaiye erlerine ilk müdahale olay yerinde yapıldı. Yangında ölen ya da yaralanan olmadı. Yangın saat 21.00 sıralarında kontrol altına alındı. İtfaiye ekipleri gece yarısına kadar soğutma çalışması yaptı.

Yeşil Kundura’nın sahibi Engin Yeşil, “Sayım yapmıştık. Sayımdan sonra yangın çıktı. Kimseye bir şey olmadığına sevindim. Maddi hasarın ne kadar olduğunu söyleyemem. Ama yaklaşık 200 bin çift ayakkabının hepsi yandı” dedi.

0 yorum:

Yorum Gönder

Yorumlarınız editör onayından sonra gösterilecektir.