13 Ağustos 2009 Perşembe

Erdoğan konuşurken protesto üzerine protesto!

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Rize'de AKP İl Danışma Meclisi toplantısında konuştu daha doğrusu protestolar nedeniyle konuşamadı. Ve bildik son: Protestocular salondan atıldı!

İşte görüntüler...

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan AKP İl Danışma Meclisi toplantısında konuşma yaparken, "İki senede iki trilyonum gitti. Böyle mi yöneteceksiniz bu memleketi? Gümrüklerde sıkıntı yaşıyoruz. Sayın Başbakanla, sizinle görüşmek istiyorum" diyen yaşlı bir adam korumalar tarafından salondan dışarı çıkartıldı.


Başbakan bu tepkiyi, "Bağıranlar, çağıranlar oluyor. Bunlar zaman zaman spekülasyon amaçlı oluyor. Bazıları demokrasi adına bunu değerlendiriyor. Demokrasi bu kadar ucuz değil, kusura bakmayın. Ben provokatöre, spekülatöre, demokrat diyemem" diyerek değerlendirdi.

Başbakan Erdoğan salona girdiğinde Melahat Bulut adındaki bir kadın Başbakan'dan yardım istedi, "Açız" dedi. Melahat Bulut'un depremzede olduğu ve İzmit depreminin ardından Rize'ye geldiği öğrenildi.

Salonda bulanan 30 yaşındaki Sevim Topçu da Başbakan'ın konuşması sırasında tepki gösterdi ve "Ülkede ekonomik kriz var. Bu ekonomik kriz ne olacak?" diye bağırınca önce partililer tepki gösterdi. Ardından kadın korumalar tarafından dışarı çıkartıldı.

Başbakan bu tepki üzerine de, "Bu salona girenlerin tamamının danışma meclisi üyesi oldukları kesin değil. Meclis dışından girenlerde var. Partili olanı da, olmayanı da var. Ekonomik kriz nedir, ne değildir diye sorsan tanımlamaktan aciz olanı da var. Rizeli kestiği çayın parasını bir sene sonra alıyordu. Şimdi çayının parasını aldığı için mi kriz var" ifadesini kullandı.

/MİLLİYET


0 yorum:

Yorum Gönder

Yorumlarınız editör onayından sonra gösterilecektir.