20 Ağustos 2009 Perşembe

Jazz Cafe'den muhafazakar simit kafeye!

İstanbul'un en lüks alışveriş merkezlerinden olan Capacity'de bulunan Davidoff Jazz Bistro tam anlamıyla şekil değiştirdi. Muhafazakar kesime yönelik olarak yapılan değişiklikler, simit kafe havası yarattı.

İşte şok görüntüler...


[STAR HABER]

2 yorum:

  1. ne var bunda elemanlar başörtülü, besmele yazısı var diye mi haber yaptınız? mübarek ramazana giriyoruz, bütün gazeteler kuran dağıtıyor, bütün televizyon kanalları birden bire müslüman oluverdi.. adam ticari düşünmüş, burda her yer içki satıyor ben değişik bir konsept yapayım demiş. valla iyi de etmiş bütün kanallarda haber oldu, reklam parası vermeye gerek kalmadı.

    YanıtlaSil
  2. Alışveriş merkezlerinin sembolik anlamı çok önemlidir. Bu sembolik değeri AVM’de bulunan markalar ile oraya gelen genel müşteri profili etkileşimimde inşa olunur. Eğer bu açıdan yeni kafe o alışveriş merkezinin sembolik anlamına ters ise, yani genel müşteri profiline uygun değilse, yeni kafe kazanacak demektir, fakat genel müşteri avm’nin yeni imaji nedeniyle geri çekilecektir, buraya gelmekten vazgeçecektir. Bu nedeniyle diğer firmalar müşteri kaybedecektir. Çünkü, AMV’nin yeni imaji nedeniyle genel müşteri profili değişecektir, şu andaki markalar oradan çıkmak durumda kalacaklardır. Bu ise, AVM’nin piyasa değerini düşürür.

    Açılacaksa dava bu nedenle, ekonomik gerekçelerle açılmalıydı, din istismarı nedeniyle değil.
    Eğer din istismarı nedeniyle dava açılmışsa, bence çoook komik olmuş, adamın ekmeğine yağ sürülmüş, yeni imajanın pekiştirilmesine yardımcı olunmuş.

    YanıtlaSil

Yorumlarınız editör onayından sonra gösterilecektir.