13 Ağustos 2009 Perşembe

Faili 'meşhur' cinayetler!

Brezilya’da, faili meçhul cinayetleri konu alan programın yapımcısı Wallace Souza’nın, reytinglerini artırmak için kiralık katil tuttuğu ileri sürüldü.

İşte görüntüler...[KANAL D HABER]

Sky News’in haberinde, cinayetlerin ardından olay yerine ilk varan kişi olmasıyla dikkatleri çeken, aynı zamanda milletvekili olan Souza’nın, en az 5 cinayete azmettirdiğinden şüphelenildiği belirtildi.

Haberde, uyuşturucu kaçakçısı olmakla da suçlanan sunucunun, cinayetlerle programının reytinglerini artırmanın yanı sıra uyuşturucu pazarındaki rakiplerini öldürtmeyi amaçlamış olabileceğine dikkati çekildi. İstihbarat yetkilisi Thomaz Vasconcelos da yaptığı açıklamada, “İnfaz talimatları her zaman Souza’dan ve oğlundan geldi. Oğlu, daha sonra program çalışanlarını uyararak, olay yerine ilk TV ekibinin varmasını sağladı. Uyuşturucu kaçakçılarını hedef alarak, hem reytingleri artırmayı, hem de rakiplerinden kurtulmayı amaçladığı görüntüsü ortaya çıkıyor” dedi. İddiaları “saçmalık” diyerek yalanlayan Souza ise siyasi düşmanlarının ve hedef aldığı uyuşturucu tacirlerinin, kendisine ve oğluna komplo düzenlemeye çalıştıklarını öne sürdü.

Souza’nın oğlu Rafael’in cinayet, uyuşturucu kaçakçılığı ve ruhsatsız silah bulundurma suçlarıyla cezaevine konulduğu, sunucu hakkında ise milletvekilliği sayesinde elde ettiği dokunulmazlık nedeniyle işlem yapılamadığı belirtildi.

0 yorum:

Yorum Gönder

Yorumlarınız editör onayından sonra gösterilecektir.