4 Ağustos 2009 Salı

Dehşet anları: Başını bayrakla sardı, bıçakla rehin aldı!

Kadıköy'de bir kişi, misyonerlik yaptığını iddia ettiği adamı bıçakla rehin aldı. Elindeki Türk bayrağının birini rehin aldığı kişinin başına geçirdi. Polis saatlerce uğraştı ve rehine dehşet sona erdi.

İşte şok görüntüler...


Hürriyet'in haberine göre; Kadıköy'de Yasin Karasu isimli şüpheli, misyonerlik yaptığını iddia ettiği İsmail Aydın'ın başına Türk bayrağı geçirerek rehin aldı. Güpegündüz Aydın'ın boğazına bıçak dayayan Karasu, olay yerine gelen polisler tarafından ikna ederek gözaltına aldı.

Kadıköy, Rıhtım Caddesi, Başçavuş Sokak üzerindeki olay 14.00 sıralarında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, daha önceden tanıdığı İsmail Aydın (35) ile sokakta karşılaşan Yasin Karasu (24),arasında misyonerlik yaptığı gerekçesiyle tartışmaya başladı. Tartışma sırasında, elindeki Türk bayrağının birini Aydın'ın kafasına geçiren Yasin karasu, diğer bayrağı da eline vererek sallamasını istedi. Aydın'ın boynuna bıçak dayayan Karasu, "Allahsızlar, kitapsızlar, misyonerlik yapıyorlar" diye bağırıp öldüreceğini söyledi. Etrafına toplanan vatandaşları yaklaşmamaları yönünde tehditler savuran Yasin Karasu, yanına yaklaşan yaşlı bir şahsa bıçak savurdu. Durumun bildirilmesi üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, Yasin Karasu'yu ikna etmeye çalıştı. Polisin kısa ikna çalışmasından sonra Karasu, elindeki bıçağı bırakarak teslim oldu. Gözaltına alınan Yasin Karasu ve İsmail Aydın ifadesi alınmak üzere Kadıköy Asayiş Büro'ya götürüldü.

Yapılan ilk araştırmada şahısların daha önceden birbirlerini tanıdıkları öğrenildi. Karasu, polisteki ilk ifadesinde İsmail Aydın ve arkadaşlarının Rıhtım Caddesi Reşitpaşa Sokak üzerindeki bir apartmanın bodrum katını kilise gibi kullandıkları, İncil dağıttıklarını iddia ettiği öğrenildi. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

0 yorum:

Yorum Gönder

Yorumlarınız editör onayından sonra gösterilecektir.