30 Mart 2009 Pazartesi

CHP - AKP söz düellosu!

İstanbul’da seçim sonuçları izlenirken, birbirine çok yakın yüzdelerle yarışan AKP ve CHP söz düellosuna girdi.

İşte görüntüler...


CHP'li Gürsel Tekin: "Çeşitli kanallarda farklı sonuçlar veriliyor. Elimize ulaşan yüzde 87’sinin sonuçlarını sizlerle paylaşmak istiyorum. 41.57 AKP, 40.09 AKP. Bütün örgütlere sesleniyorum. Aradaki fark fazla değil, sandıklara sahip çıksınlar. Sanıyorum seçimler bu şekilde sonuçlanacak. Çok fark yok. Sandıklardaki arkadaşlarımız sahip çıksınlar diye böyle bir uyarıda bulunmak zorunda kaldım."

AKP İl Başkanı Aziz Babuşçu: "CHP’nin hem adayı, hem de Gürsel Tekin toplumu manüple etmeye, sayım çalışması süren sandıklarda teşkilat mensubu arkadaşlarımızın morallerini bozmaya yönelik, psikolojik bir açıklamalar yaptılar. Böyle ciddiyetten uzak, kaybetmiş olmanın verdiği psikolojik travma ile yapılan açıklamaları etik bulmuyoruz. Bu mağlubiyet psikolojidir. Henüz sandıkların yüzde 30’u açıldı. Manüple edici bu tür açıklamaları doğru bulmuyoruz. Kaybetmenin verdiği travma. Biz asıl açıklamamızı sonuçları, mazbatalar elimize geçecek şekilde tesbit ettiğimizde paylaşacağız. Şu anda oy oranımız yüzde 49 civarında."
Gürsel Tekin: "Varsa elinde bir bilgi o da paylaşabilir. Burada rahatsız olacak, manipüle edilecek birşey yok. Ben partim adına elimdeki bilgileri sizlerle paylaşmak istedim"
0 yorum:

Yorum Gönder

Yorumlarınız editör onayından sonra gösterilecektir.